V četrtek, 28.9.2023, je v Brežicah potekala podelitev priznanj za najbolj športni vrtec. To priznanje je prineslo izjemno veselje in ponos za Vrtec Krško. Naš vrtec je že dolgo poznan po svojem prizadevanju za spodbujanje športa in gibanja med najmlajšimi. Vzgojitelji v vrtcu si prizadevamo, da bi šport vključili v vsakodnevno življenje otrok. Ta pristop se je izkazal za zelo uspešnega, saj otroci tako razvijajo ljubezen do gibanja in športnih dejavnosti že v zgodnji starosti. To priznanje za najbolj športni vrtec je rezultat trdega dela in predanosti vseh zaposlenih v Vrtcu Krško. Vzgojitelji, skupaj z vodstvom vrtca se trudimo otrokom in njihovim staršem ponuditi najbolj pestro paleto najrazličnejših športnih aktivnosti s katerimi spodbujamo že v najzgodnejšem obdobju otrokovega razvoja veselje do gibanja in gibalnih dejavnosti. Veseli smo, da smo prejeli zlato priznanje za najbolj športni vrtec. Delo z otroki in spodbujanje zdravega življenjskega sloga je naša strast, in to priznanje nam daje še več motivacije za nadaljnje delo. Podelitev priznanja za najbolj športni vrtec  je opomin , kako pomembno je spodbujanje gibanja in športa med najmlajšimi. Vrtec Krško je odličen zgled tega, kako se s predanostjo in inovativnimi pristopi lahko oblikujejo zdravi in športno usmerjeni posamezniki že v zgodnjih letih.

Vsem zaposlenim v Vrtcu Krško iskrene čestitke za dosežek in upamo, da bomo še naprej navdihovali otroke za šport in gibanje.

Zapisala: Janja Kelhar, dipl.vzg.