V soboto, 6. 4. 2024, se nas je 75 pohodnikov zbralo v osrčju Krakovskega gozda ter se podalo na naš 4. pohod. Po njegovih poteh nas je popeljal g. Dušan Klenovšek. Ob pričetku pohoda nam je Dušan pokazal zelo zanimivi živali, ki ju je pripeljal s seboj – zelenega, razigranega in glasnega žabona ter pupka. Otroci so ju z veseljem si pobližje ogledali, najbolj pogumni so pupka tudi prijeli v roke. Po ogledu smo se podali na pot. Med potjo smo občudovali naravo, lepote Krakovskega gozda, Dušan nam je na zanimiv način predstavil drevesa, rastline in živali, ki smo jih medtem srečevali oz. slišali. Otroci so z veseljem prisluhnili, še raje pa so premagovali različne prepreke in ovire, ki so se pojavile na poti.

Pohod je bil kratek, a zelo poučen in zanimiv.

Do naslednjič pa lep cicipozdrav!

P.S. Utrinke s pohoda najdete pod rubriko Planinci – Planinske novice

Zapisala: Anita Sotlar