Tradicionalni plesni dan ob dnevu Zemlje je letošnje šolsko leto potekal pod naslovom Vse barve mavrice. Izvedli smo ga v tednu od 22.4. 2024 do 26.4. 2024. V tem tednu se je na plesnih delavnicah zvrstilo 24 skupin Vrtca Krško. Sodelovali so vsi od najmlajših do najstarejših. Pridružili so se tudi otroci razvojnih oddelkov.

Poleg tega, da je bila tematika ekološko obarvana, se je nanašala tudi na letošnje vodilo vrtca, in sicer “Pokloni čas – polepšaj dan”. Tako so se skupine, ki so se letošnje leto povezale, zaplesale skupaj.

Otroci so tako zaplesali na nekaj že pripravljenih koreografij, dopolnjevalo pa jih je lastno ustvarjanje otrok, pri čemer jim je bilo v pomoč tudi pisano blago.

Ves čas je z njimi plesala vilinka Zalinka, ki jih tudi vsako leto povabi k praznovanju tega pomembnega dne. Čeprav so ponavadi otroci obiskali njo, jih je letos presenetila in obiskala kar v vrtcu.

Zopet smo preživeli en čaroben dan in s tem materi Zemlji pokazali, kako pomembna je za nas.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.