Od 2.10. do 8.10. je v Sloveniji potekal teden otroka, ki smo ga obeležili tudi v Vrtcu Krško. Osrednjo temo tedna otroka smo povezali s prednostno nalogo vrtca – »Polepšaj mi dan«.

V mesecu septembru so starejše skupine vrtca izžrebale skritega prijatelja (mlajšo skupino) ter jim cel mesec pošiljale različne pozornosti, darila, glavni dogodek pa je bil obisk skritega prijatelja ter njegovo razkritje v tednu otroka. Mlajše skupine smo zanje pripravile različne popestritvene dejavnosti ter tako počastile naše prijatelje. Strokovne delavke smo vse dni v tednu otrokom polepšale z organizacijo in izvedbo različnih dejavnosti – od obiskov živali v vrtcu, Dnevnega centra, pohodov s starimi starši, … do vožnje s kočijo in igre ter druženja s sosednjimi skupinami.

Preživeli smo čudovite dni ter stkale nove prijateljske vezi, ki jih bomo tekom šolskega leta le še nadgrajevali ter jih sigurno tudi ponovili.

Fotoutrinke posameznih skupin pa lahko najdete v prispevku svoje skupine.

Zapisala: Anita Sotlar, dipl.vzg.