»ZAJTRK Z MLEKOM – SUPER DAN«

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2022

V petek, 18. novembra 2022, smo v Vrtcu Krško zopet obeležili dan slovenske hrane, z vseslovenskim projektom Tradicionalni slovenski zajtrk. Otrokom smo postregli vsem dobro poznana, tradicionalna živila: kruh, maslo, med, mleko in BIO jabolko. Vsa živila so bila pridelana in kupljena od bližnjih oziroma lokalnih ponudnikov. Dan je bil praznično obarvan z mislijo o ozaveščanju otrok o pomenu čebel, opraševanja in uživanju lokalno pridelane hrane, ki je pomembna s prehranskega, kot tudi s socialno – družbenega vidika. Sam projekt pa spodbuja, da po lokalnih živilih posegamo tekom celega leta.

Poleg omenjenih tem za izvedbo dejavnosti in ustvarjanj, je bila spremljajoča tematika še mleko in priporočeni mlečni izdelki. Otroci so v sklopu projekta plesali, peli, poslušali pravljice, risali, se pogovarjali, uživali ob obisku čebelarja in čebelarskega regijskega centra in še in še. Dejavnosti so potekale znotraj skupin in so jih vzgojiteljice prilagodile starosti vključenih otrok, izhajale so iz njihovih interesov in poznavanja omenjene teme. Otrokom so pomen Tradicionalnega slovenskega zajtrka približale na njim razumljiv način z mislijo, da jim bo ta dan ostal v lepem spominu.

Razstavo slik si lahko ogledate v avli enote Ciciban. Nekaj utrinkov pa si lahko pogledate na fotografijah spodaj.

Pripravila: Karin Gramc Jalovec

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost