5.7.2021 – C6 – Poletje: sonce, voda, smeh

Poletje je končno tu in tako čas za posebne dogodivščine. Vsi si bomo privoščili počitnice, nekateri prej, drugi kasneje. Tudi v vrtcu so dejavnosti prilagojene poletju. Otroci uživajo pri igri z vodo, ko jo pretakajo iz ene posode v drugo, pri tem pa nevede spoznavajo, da ima ena posoda večjo ali manjšo prostornino. Prav zanimivi so pogledi, ko je otrok prepričan, da bo količino preprosto prelil v drug lonček, a mu v prvotnem še malo ostane – kaj pa zdaj? Nekateri preprosto odlijejo višek, nekateri pa zamišljeno gledajo in razmišljajo, katero posodico še vzeti in kako vse tri držati v rokah. Zabavno in poučno. Prav tako se otroci igrajo še druge igre, a vedno se/jih spomnimo, da le v senci, saj smo seznanjeni s temami projekta Varno s soncem.

Naj bo poletje dolgooooo, vroče in zabavno vsem!

Septembra se pa zopet vidimo.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.