21.2.2023 – P4 – Pustni torek v Pravljici

Končno je prišel najbolj norčavi dan v letu – pustni torek. Nanj smo se začeli pripravljati že en teden prej. Okrasili smo vse prostore našega vrtca: avlo, garderobo, hodnik in igralnico.

 Že zjutraj, v torek, so prihajale v vrtec maškare: gasilci, super junaki, Elze, vitezi, princeske in najrazličnejše živali in pravljična bitja. Tudi vsi zaposleni iz enote smo bili maškare – zmaji. Maškare smo se najprej posladkale s slastnimi krofi nato pa smo se na hodniku srečali s skupino P3. Ob glasbi so se maškare sprehodile po »rdeči preprogi« in se tako predstavile. Skupaj smo nato še zarajali.

Ob 10. uri pa smo se odpravili še k našim sosedom, na občino. Pred občinsko stavbo so nas pričakali zaposleni, ki so bili ravno tako oblečeni v maškare. Skupaj smo nato zaplesali. Pozdravila nas je ga. Ajda Štrucl in nas povabila na ponovno druženje tudi čez eno leto.

Ob povratku v vrtec pa smo zaplesali še pred Valvazorjevo knjižnico. Ta dan je res minil v veselem in razigranem vzdušju.

Andreja Beribak

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost