11. 12. -Zdole – Obisk dobrih mož

Prejšnji petek smo v krogu peli pesmi o zimi, ko je nekaj potrkalo na vrata. Pred vrati ni bilo nikogar, le na hodniku smo opazili pehar dobrot. Za koga so? Za nas, so bili prepričani otroci. Le kdo jih je pustil? Miklavž, Dedek Mraz še ne hodi okrog.

Dedek Mraz

Otroci so se željni igre s snegom spustili na ploščad. Ostal je le še majhen kupček snega, da so si ga lahko otroci delili.

Zmotilo jih je enakomerno udarjanje ob tla. deklica se je obrnila in utihnila. Kdo je to? Dedek mraz. Vsi so utihnili in se zastrmeli v dedka z belo brado in palico na katero se je upiral.

Po nagovoru je starejša deklica predlagala, da zapojemo novo pesmico:

:https://www.youtube.com/watch?v=Q8TWd48NUDU

Dedek Mraz je iz koša dvignil več zavitkov, ki jih vsako leto za otroke pripravi Hofer. Košaro z darili za igralnico je kar celo pustil, da smo jo s skupnimi močmi odnesli v igralnico.

V igralnici so se otroci z vso vnemo lotili odpiranja daril. Za vsakega se je našlo kaj kar ga je pritegnilo. Hvala Dedek Mraz

Zapisala: Milena Kunej