10.2.2021 – V DINOŽELI

Po dolgem času smo se zopet vsi vrnili nazaj v vrtec. Bilo je veliko veselja in zelo malo joka, zato smo se odločili, da začnemo s praznovanjem naših rojstnih dni. Veliko otrok je namreč praznovalo, ko smo bili doma, zato moramo veliko nadoknaditi.

Začeli smo v Dinoželi. Praznovali smo 6. rojstni dan. Kot ponavadi sem v balon skrila rešitev naše tematske zabave, otroci pa so morali s pomočjo ugank ugotoviti, kako bomo praznovali. Tokrat mi je bil pri izmišljanju namigov v veliko pomoč tudi slavljenec.

Po zajtrku smo slavljencu narisali risbice, nato pa se z Dinoplesom odpravili v Dinosvet.

Najprej smo se spomnili vseh dinozavrov, ki jih poznamo, jih poimenovali, opisali ter jih gibalno ponazorili. Gibanje pa nato uporabili v plesu Dino.

Nato pa smo se spremenili v raziskovalce in se podali na lov za dinozavri, ki so se skrili po našem vrtcu.

Na koncu pa ples po izboru slavljenca, izrekanje lepih želja, pihanje svečk in seveda sladkanje z našim ježkom.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.