8.10.2020 – C2 – SEPTEMBER

Ko se 1. septembra na široko odprejo vrata za naše nove malčke, jih že čakamo z velikimi nasmehi in toplimi objemi. Otroci kar hitro zapustijo varna naročja vzgojiteljic in se podajo v raziskovanje igralnice, terase, igrišča in tudi bližnje okolice vrtca. Radi se igramo z žogami, kockami, avtomobili, dojenčki, kuhamo v kotičku kuhinja…Zelo veseli smo, ko ob glasbi zaplešemo in se zabavamo. Poslušamo in pojemo pesmi ob spremljavi kitare, se razgibavamo, igramo bibarije… Spoznavamo se z barvicami in voščenkami, ki so tako zelo pisanih barv, da jih je potrebno še okusiti. Na terasi se žogamo, vozimo s poganjalci, igramo z obroči, ali pa le urimo prve korake. Opažamo, da je v okolici veliko otrok, katere tako zelo radi opazujemo pri igri. Tudi igrišče nam ponuja različne možnosti zabave. Igra na kamenčkih, v peskovniku, vožnja s tricikli, gugalnice in igrala, ali le hoja in raziskovanje so lahko poučni. odpravimo se na sprehod z našim  »avtobusom«, na katerem otroci uživajo v vožnji ob odkrivanju mesta. Ob lepih sončnih dneh pa se odpravimo kar do ribnika, kjer nas navdušijo račke.

Otroci so pravi mali radovedni raziskovalci, a še vedno se večkrat na dan pocrkljajo in vračajo v varna naročja svojih vzgojiteljic.

Urška Bogolin, dipl.vzg.