7.12.2020 – C6 – Praznični december

Letošnji december se zaradi Corona virusa zagotovo razlikuje od vseh, ki smo jih bili vajeni, a kljub temu se trudimo, da ohranjamo njegove čarobnosti, ki dajejo temu času rdečo, svetlečo in bleščečo nit.

Na vhodu v vrtec nas že razvesil pravljična podoba

Čeprav je v vrtcu malo otrok (le tisti, ki potrebujejo nujno varstvo), smo ustvarjali in si okrasili igralnico.

Okrasili smo majhne smrečice iz palčk

in ustvarili prvo visečo dekoracijo

Iz različnih trikotnikov so otroci izdelali obliko smrečic, nato jih pobarvali in okrasili.

Otrokom je bila zelo zanimiva “mašina” za zvezdice in z veseljem so z barvnimi zvezdicami izdelali še eno dekoracijo smrečic.

Vzgojiteljici sva dodali še en niz okraskov in igralnica izgleda že prav praznično.

Zagotovo je prvi decembrski dobri mož opazil, kako zelo smo pridni – ustvarjalni in nas je prav zato sladko obdaril.

Zjutraj smo presenečeni opazili, da je naš kotiček še posebej bleščeč.

Prepričani smo, da Miklavž ni pozabil na vse naše prijatelje, ki so doma in čakajo, da premagamo virus ter se ponovno vsi vrnemo v vrtec.

Do takrat pa uživajmo v prazničnem času, ki letos res ponuja možnosti za poglabljane družinski vezi – to šteje največ!

Vesel december vsem vam!

Zapisala: vzg. Branka Bibič