26.10. – DV1 – Razbita buča

Že kar nekaj časa smo v skupini prebirali pravljico Razbita buča. Izhajali smo iz interesa otrok , saj so buče opazili na igrišču in na njivi med sprehodom. Po branju pravljice so otroci sami želeli iz plastelina izdelovati buča in glavne akterje v pravljici – miško, ježka, muco, kužka in zajčka. Tako so nastali izdelki, ki krasijo naš vhod v vrtec. Otroci so buče risali s floumastri, sama pa sem predlagala, da buča izrežemo in očistimo, saj je pred vrati poseben praznik, ki ga na tak način lahko obeležimo. Otroci so pomagali pri čiščenju buče.

Za dodatek k igri pa je poskrbela naša praktikantka, dijakinja 2. letnika srednje šole, ki nam je naredila simpatične ročne lutke. Otrokom sem najprej z lutkami odigrala lutko igrico, nato pa so se sami želeli poigrati z njimi. Razdelili smo vloge in nastala je prav luštna lutkovna igra o Razbiti buči.