24.10. – P2 – Jesensko ustvarjanje

Jesen je odlično obdobje za ustvarjanje, saj nam narava nudi svoje obilje. Starši ste prijazno sodelovali s prinašanjem jesenskih plodov. Otroci so uživali ob prebiranju, zlaganju, prelaganju in kuhanju kostanja, želoda, žira in koruze. Pri ruženju koruze smo morali narediti vrstni red, saj so vsi starejši otroci želeli pomagati. Bila je odlična vaja finomotorike.

Na sprehodu smo opazili čudovite pisane drevesne listke in smo jih kar nekaj nabrali. Iz njih smo ustvarili jesensko drevo – pobarvali smo tulec in nalepili listke; nastala je tudi jesenska slika – listke smo odtiskovali. Iz želoda, plastelina in kostanja so nastale čudovite gobe. Vse izdelke smo razstavili v avli vrtca, zaradi česar so bili otroci zelo ponosni.

Večkrat smo ob kitari prepevali jesenske pesmi, še posebej pa smo se naučili pesem Živali jeseni (Ježek teka teka).

Naredili smo šotor pod mizo in se igrali druge namizne igre. Šli smo na več sprehodov, opazovali naravo ter izkoristili park za tek. Odmeval je otroški smeh, kar je mimoidočim pričaralo nasmeh na obraz.

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek, dipl.vzg.