23.9.2020 – P3 – RUMENA VREČA

To zabavno in poučno igro, ki zajema fino motoriko, natančnost prijema, dotik, zbranost, bogatenje besedišča, smo se z veseljem igrali tudi mi.

Namen te preproste igre je izostriti čutilo za dotik z zaznavanjem oblike predmeta samo z dotikom in brez vizualne informacije, torej otrok samo potipa in ne vidi, kaj se v vreči skriva.

Najprej je potrebno poiskati predmete, za katere veste, da jih otrok dobro pozna, vendar morajo biti čim bolj različni na otip.  Izbrane predmete zložite v neprosojno vrečko iz blaga in igra se lahko začne!  Otroka povabite, da jih z dotikom “spozna” in poimenuje. Zraven lahko utrjujemo tudi različne lastnosti predmetov (ali je trd, ali je okrogel, za kaj ga uporabljamo…) Če vam je igra všeč, se jo lahko igrate tudi doma.

Jožica in Katja