22.9.2020 – P3 – PRIJATELJI V PRAVLJICI 3

September je mesec, ko se ponovno vsi skupaj srečamo v vrtcu in zakorakamo v novo šolsko leto. Nekateri otroci se prvega septembra “preselijo” v novo igralnico, skupini se po navadi pridružijo novi prijatelji (novinci), nekateri spoznajo tudi novo vzgojiteljico, ali pa kar obe, kot se je zgodilo v našem primeru. Pa nič zato. Spremembe so del življenja in otroci zmorejo biti zelo prilagodljivi, res pa je da nekdo rabi več časa, nekdo pa manj.

September poteka pri nas zelo razgibano, nekateri ste imeli še dopust v septembru, tako da smo se uvajali postopoma, se posvetili vsakemu posebej. Mlajši so se dobro znašli v novi sredini, starejši pa so jih lepo sprejeli. Med njimi se že spletajo nežne, prijateljske vezi.

Starejši otroci jim z veseljem priskočijo na pomoč, kadar jo potrebujejo. Otroci spoznavajo novo igralnico, igrače, nove navade in pravila. Skupaj se igramo, pojemo, plešemo, ustvarjamo in se imamo lepo. Želimo si, da celo leto ostane tako.

Noben poljub, ki ga daš otroku, ni izgubljen,

ne izraz veselja, ne dotik v pomiritev,

nobena pesem, nobena zgodba o čudesih.

Vse to se bo zlilo v tisto, kar bo postal. (Pam Brown)

Jožica in Katja