18.10.2020 – P3 – NAUČIMO SE PLAVATI

Program je namenjen otrokom letnika 2014/15 in v naši skupini nas je kar sedem, zato se je eden naš varovanec pridružil skupini P4. Prva skupina otrok je plavala v septembru, oktobra pa še druga skupina, v  kateri so bili samo otroci naše skupine. Na plavalnih delavnicah sta bila z nami vaditelja plavanja: Branka in Dragan. Otroci so komaj čakali začetek in se veselili čofotanja v bazenu.

Voda je novo okolje, v katerega otroke vaditelji privadijo postopno in preko igre. Osnovni cilj je približati otrokom elemente zgodnjega učenja plavanja, navajanje na vodo, sproščeno gibanje v njej ter odpravljanje morebitnega strahu pred vodo. Ker poteka učenje v glavnem v skupini, je vse veliko bolj zabavno, saj je učenje enostavnejše, ker je ves čas prisotna igra z vrstniki, hkrati pa je omogočen tudi individualni stik z vaditelji. Otroci so poleg veščin plavanja na tečaju razvijali tudi veščine samostojnosti urejanja in varno gibanje ob, na in v vodi.

Hvala Draganu in Branki za čudovite vodne izkušnje.

Jožica in Katja